متا یک تغییر اشتباه برای فیس بوک ؟

facebook meta 1

آیا متا یک تغییر نام اشتباه برای فیس بوک است؟

ممکن است مفهوم متاورس ابزاری برای یک مکالمه جدید باشد، اما تغییر نام شرکت فیس بوک به متا، ایده خوبی نبود. اما برای این نظر دلایلی دارم.

1. بسیاری از مخاطبان، فیس بوک تداعی را بخش تغییر پاسخگویی و معنادار می دانند که به برنامه ها، فرآیندها، افراد و فرهنگ ها رسیدگی می کند. با در نظر گرفتن تغییر نام شرکت، که یک رویداد بزرگ است، پیامی مبنی بر اینکه تغییر واقعی رخ داده است به مخاطب ارسال می شود. با توجه به عدم تحقق این انتظار، نتیجه ممکن است نا امید کننده باشد و حتی منجر به تمسخر شود.

متا

 

2. روش های بهتری برای تغییر ارتباطات بدون تغییر نام شرکت وجود دارد. می توان به چند مورد اشاره کرد:

می توان بدون تغییر نام شرکت در دید مخاطبان بود.

در برنامه روابط عمومی خود سرمایه گذاری کنید زیرا شما می توانید با قرار گرفتن در روابط اجتماعی و یافتن یک نیاز اجتماعی، مجموعه ای فعال از برنامه ها را رهبری کنید.

برندسازی مجدد و رهبری تفکر اجتماعی تهاجمی تر ممکن است مشکل تصویر برند را حل نکند اما یک ارتباط جدید را معرفی می کند.

متا می تواند یک پلتفرم مفهومی برای برند باشد که به جای برند شرکتی، برای چندین کسب و کار کاربرد داشته باشد. یا Oculus ، برند فیس بوک، می تواند برنامه زیادی در پشت آن داشته باشد تا فیس بوک بخشی از داستان Oculus شود.

PRI 207358430 640x360 1

 

3. در حال حاضر ممکن است متاورس یک مفهوم هیجان انگیز باشد اما ممکن است در کوتاه مدت مشکل ساز شود. VR بعد از چند دهه هنوز بازی و آموزش است و فیلم های سه بعدی علی رغم هیاهوی زیاد نتوانست جای تلویزیون را بگیرد. تاریخ می تواند تکرار شود.

 

متا

 

4. انتخاب نام جدید برای شرکتی جدید بر مبنای معماری برند امکان پذیر است که طبق مدل House of brand نشان از گستردگی آن برند است و ممکن است فعالیت های برندها با یکدیگر تطابق نداشته باشد. در این جا بهتر است یک نام بدون ارتباط مانند اپل یا آمازون انتخاب شود.
اما نام جدید متا خیلی خاص است و به یک پلتفرم گره خورده است. همچنین این نام فاید ارزش ویژه برند است که موجب دوست داشتن و شایستگی شود.

متا

لطفا نظرات خود را درباره تغییرات جدید فیس بوک بنویسید

 

 

prn94h4j2nw71

متا

مقالات مرتبط

 

digi kala

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست