برندینگ شخصی و مدیریت اعتبار آنلاین

personal branding orm

مدیریت اعتبار آنلاین یک سیستم برای نظارت، محافظت و مدیریت درک آنلاین از برند شماست.

برای صاحبان کسب و کارهای کوچک، این همان مدیریت اعتبار و انتظارات مشتری آن ها در طول دوره عادی تجارت آن هاست. به عنوان مثال، هنگامی که صاحب کسب و کارهای کوچک، یک مشتری ناراضی دارد، سعی می کند این تجربه بد را درجا حل کنند یا از طریق تلفن یا ایمیل با مشتری ارتباط بر قرار کنند. این فعالیت ها مدیریت اعتبار واقعی است که سعی دارد مشتری را به امید حفظ کسب و کار در آینده راضی نگه دارد.

مدیریت اعتبار یک کسب و کار به صورت آنلاین تفاوت چندانی ندارد اما اهمیت بالاتری دارد، زیرا اخبار بد و نظرات بد می توانند خیلی سریع پخش شوند و به همان سرعت به برند شما آسیب برسانند.

در دنیای متصل به تلفن همراه، بسیار آسان است که مردم از یک برند به صورت آنلاین شکایت کنند. سایت های بسیار زیادی وجود دارد که در آنها می توان نظرات را ارسال کرد و این نظرات بسیار سریع می توانند به ویروسی منتشر شوند.

مدیریت اعتبار آنلاین

مدیریت اعتبار آنلاین، شامل موارد زیر است:

  • نظارت بر آنچه در مورد برند شما به صورت آنلاین گفته می شود
  • یافتن نظرات مخاطبان
  • تولید محتوای نظرات مثبت درباره برند
  • از بین بردن نظرات و تجارب ناخوشایند از برند

 

صاحبان برندها می توانند این کارها را به تنهایی و با جستجوی آنلاین برند خود، شناسایی مشکلات و ایجاد راه حل هایی در قالب فعالیت های روابط عمومی و بیانیه های مطبوعاتی، این فرآیند را انجام دهند. اما موضوع اصلی این است که برندها در بیشتر موارد تنها نام برند خود را در اینترنت جستجو می کنند و بررسی شکایات و نظرات منفی در سایت های متفاوت را پیگیری نمی کنند.

برای اینکه این کار با دقت بیشتری انجام شود بهترین پیشنهاد بهره گیری از مشاوران اعتبار آنلاین است تا با ابزار بازاریابی آنلاین، مشکلات را زودتر شناسایی کنند و هنگام بروز مشکل آن را برطرف کنند.

مدیریت اعتبار آنلاین

برند شخصی و مدیریت اعتبار آنلاین هر دو با نحوه درک مردم از شما سروکار دارند. با این حال، برند شخصی و مدیریت اعتبار آنلاین دو چیز جداگانه هستند: مورد اول شامل توسعه فردی خود و تدوین هویت برند شخصی شماست و مورد دوم با کنترل مکالمه آنلاین درباره شما سروکار دارد.

از آنجا که برند شخصی و مدیریت اعتبار آنلاین، اهداف و استراتژی های منحصر به فردی دارند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که از استراتژی مناسب با جایگاه برند خود استفاده می کنید. اولین قدم، یادگیری تفاوت ها و همچنین شباهت های بین دو رویکرد است.

یک تفاوت بزرگ بین برند شخصی و اعتبار آنلاین این است که کنترل کننده فرآیند ها متفاوت هستند. وقتی صحبت از برند شخصی می شود، ساخت وب سایت، تدوین داستان شخصی خود، نوشتن مقاله یا اشتراک گذاری دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی و تصویری که به دیگران ارائه می دهید را می توانید کنترل کنید.

در مقابل، شما هرگز نمی توانید اعتبار آنلاین خود را کاملاً کنترل کنید زیرا متعلق به دیگران است. به این ترتیب، شما باید به طور مداوم اعتبار خود را کنترل کنید و نسبت به صحبت های دیگران در مورد خود واکنش نشان دهید.

هر دو استراتژی با هدف افزایش اقتدار شما در زمینه تخصص شما است. برند شخصی با شناخت بیشتر شما به عنوان یک منبع قابل اعتماد، به این مهم دست می یابد.

اهداف برندسازی شخصی و مدیریت اعتبار آنلاین

هدف اصلی برندسازی شخصی این است که آگاهی مخاطبان هدف برند بیشتر شود و تداعی های مثبت بیشتری ایجاد کند. در حالی که برنامه های حضور آنلاین به عنوان بخشی از استراتژی مدیریت اعتبار آنلاین می تواند به شما کمک کند بیشتر مورد توجه قرار بگیرید، هدف اصلی در برنامه های اعتبار آنلاین سرکوب نتایج منفی جستجو است.

تفکیک

برند شخصی و مدیریت اعتبار آنلاین هر دو شامل ارسال محتوای شخصی شما هستند، اما برند شخصی بیشتر به شما کمک می کند تا از رقبای خود متمایز شوید یعنی اگر وب سایت های رقبای شما در نتایج جستجو در کنار وب سایت شما ظاهر شود باز هم مشکلی به وجود نمی آید و شما در جایگاه خود هستید.

از طرف دیگر، مدیریت اعتبار آنلاین بیشتر تمرکز بر داشتن اولین صفحه از نتایج جستجوی شما است. هدف در اینجا مقایسه خود با دیگران نیست، بلکه جایگزینی نتایج غیر واقعی با نتایج دقیق تر از شما است.

مخاطبان هدف

یک هدف اصلی از برند شخصی، جلب توجه مخاطبان هدف شماست. افرادی که می خواهید از خدمات شما استفاده کنند یا با شما ارتباط برقرار کنند. این بدان معنی است که هویت کلامی شما، محتوایی که ایجاد می کنید، واژه های کلیدی شما و هویت بصری شما برای جلب نظر این گروه مخاطب طراحی شده است.

اما هدف مدیریت اعتبار آنلاین، است که موارد منفی از صفحه اول نتایج جستجوی شما خارج شود. یعنی محتوایی که ایجاد می کنید برای موتورهای جستجو جذاب است و از آنجا که موتورهای جستجو برای نتایجی که به بهترین وجه به سوالات جستجوگران پاسخ می دهند ارزش قائل هستند، مخاطبان شما در واقع افرادی هستند که عبارات جستجوی مربوط به شما را تایپ می کنند و در صفحات جستجو ابتدا آن ها را می بینند.

مدیریت اعتبار آنلاین

ثبات برنامه ها

هنگام ساخت یک برند شخصی، حفظ ثبات در پیام رسانی خود در همه سیستم ها مهم است. انجام این کار به شما کمک می کند تصویر ذهنی خاصی از برند ایجاد کنید که افراد با نام شما مرتبط می شوند.

یک روش خوب برای تقویت تصویر خود در ذهن مردم، استفاده از همان تصویر در هر پروفایل است یعنی تصویر پروفایل توییتر، پروفایل لینکدین و سایر شبکه های اجتماعی یکسان باشد.

اگر هدف شما مدیریت اعتبار آنلاین است و می خواهید انواع مختلفی از محتوا را که می توانید ایجاد کنید، از آنجا که موتورهای جستجو سعی می کنند نتایج متنوعی را در اختیار کاربران قرار دهند، این استراتژی اطمینان حاصل می کند که محتوای شما به بالای صفحه نتایج جستجو می رسد.

مدیریت اعتبار آنلاین

نتایج برنامه ها در دنیای واقعی

در حالی که برند شخصی و مدیریت اعتبار آنلاین مسیرهای متفاوتی دارند اما هردوی این استراتژی ها اهداف بلندمدت یکسانی دارند زیرا با آگاهی بیشتر مخاطبان باعث ایجاد مزیت رقابتی می شوند.

شناخت بیشتر مخاطبان هدف، جایگاه مناسب بین رقبا، موقعیت علمی سیاسی یا مذهبی، منزلت اجتماعی و… از دیگر اهداف این برنامه هاست.

 

مقالات مرتبط

 

017

 

016

 

مدل ایکیگا در برندینگ شخصی

 

چطور بلاگر شویم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست