تاریخچه برند رولکس

 

مردی در پشت تاج ، برند رولکس

تاریخچه برند رولکس و همه چیز در خصوص آن، نشانه‌ای از یک انسان استثنایی را به همراه خود دارد. هانس ویلسدورف، بنیانگذار، پیشگام و آینده‌نگر، فردی است که بیان‌کننده‌ی فلسفه‌ی برتری ماندگاری و تداوم است و برای برند رولکس منحصر به فرد می‌باشد. او یک فرد کارآفرین و یک خیرخواه با روحیه‌ی انسان‌دوستانه بود که فراتر از ساعت‌سازی عمل کرد. هانس ویلسدورف، در سال 1881 در باواریا به دنیا آمد، در دوره‌ای که ساعت‌ها به پوشاک و لباس افراد متصل می‌شد و یا در جیب افراد حمل می‌شد.

ساعت‌های مچی به عنوان جواهر زنان محسوب می‌شد. هیچ کس فکر نمی‌کرد که ساخت یک ساعت محکم برای استفاده‌ی روزانه امکان‌پذیر باشد. اما هانس ویلسدورف در سن 24 سالگی، که مجذوب موتورهای ساعت شده بود، تردیدهای هم سن و سالان خود را نادیده گرفت و فعالیت خود را آغاز کرد تا ساعت مچی متناسب با سبک زندگی قرن بیستم بسازد.

در سال 1905، او کار خود را با یک تولیدکننده‌ی سوئیسی آغاز کرد که موتورهای ساعت غیرمعمولی و کوچک را تولید می‌کرد. او این موتورهای ساعت را به لندن برد و آنها را بر قاب‌هایی سوار کرد. این کار منجر به تاسیس شرکت خودش شد. پس از جستجوی طولانی، او بعدها توضیح داد که نام برندش چگونه به ذهنش خطور کرده است. یک روز صبح، وقتی سوار بر درشکه‌ی مسافری در لندن بود، یک ساحره نام “رولکس” را در گوشش زمزمه کرده بود. نام رولکس، یک واژه‌ی کوتاه و نمادین بود و به آسانی به خاطر سپرده می‌شد.

 

تاریخچه برند رولکس

لوگوی برند رولکس

 

در سال 1910، او اولین گواهی خود را برای دقت زمان سنجی (Chronometric Precision) دریافت کرد که برای اولین بار از سوی مرکز رسمی رتبه‌بندی ساعت‌ها در شهر بین سوئیس، به یک شرکت تولیدکننده‌ی ساعت مچی اعطا شده بود. چهار سال بعد، موسسه‌ی بین‌المللی و مشهور Kew Observatory در لندن، گواهی دقت کلاس A را به او اعطا کرد که معمولاً برای کرنومترهای مخصوص دریانوردی در نظر گرفته می‌شد.

در سال 1919، این شرکت فعالیت‌های دائمی خود را در شهر ژنو سوئیس آغاز کرد. سپس، هفت سال بعد، هانس ویلسدورف ساعت رولکس اویستر (Rolex Oyster) را به دنیا معرفی کرد که اولین ساعت مچی ضد آب بود. یک سال بعد، یعنی در سال 1927، مرسدس گلیتز (Mercedes Gleitze) به عنوان اولین زن بریتانیایی که عرض کانال انگلیس را شنا کرده بود، به شهرت دست یافت. او در حین شنا، ساعت رولکس اویستر را در دست داشت که زمان دقیق شنای او را به ثبت رساند.

او که به گواهی و اثبات ادعای اولین برند معروف هانس ویلزدورف تبدیل شد، مسیری را شکل داد که صدها زن و مرد ورزشکار برجسته، محققان و هنرمندان آن را دنبال کردند و همگی آنها با افتخار همان ویژگی بارز ساعت رولکس را به نمایش گذاشتند.

در سال 1931 بود که شرکت رولکس، اولین ساعت دارای مکانیزم خود پیچشی را با نام Oyster Perpetual (ساعتی با موتور دائم گرد) معرفی کرد که چیزی فراتر از یک شگفتی تکنولوژیکی بود. این همان توصیف دقیق از روح جاودانگی بود که همیشه این شرکت را به جلو هدایت می‌کرد و به دنبال پیشرفت دائمی آن از طریق پتانسیل و استعداد انسانی بود و همیشه مرزها را جابجا می‌کرد.

تاریخچه برند رولکس

تاریخچه برند رولکس و همه چیز درباره آن

تاج پنج‌پر و مورد ستایش آن، به عنوان نماد توصیه‌ی هانس ویلسدورف می‌باشد، مبنی بر اینکه “هیچ چیزی به جز آثار شکیل و زیبا، نباید تولید شود.” او اصرار داشت که هر ساعت جدید باید نماد و ترویج‌دهنده‌ی کیفیت باشد. به گفته‌ی هانس ویلسدورف، “آنچه در گذشته به دست آمده است، برای تقویت ایمان و عقیده‌ی من در آینده عمل می‌کند؛ عقیده‌ی من مبنی بر اینکه شهرت رولکس، ارزش و شایستگی این جایگاهی که در جهان به دست آورده را اثبات خواهد کرد.”

میراث قابل توجه هانس ویلسدورف، به عنوان مردی که آرمان‌گرایی عمیقی داشت، به رولکس این امکان را داد تا با حمایت از کسانی که تلاش می‌کنند دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنند، به عنوان یک عامل جاودانه و همیشگی عمل کند. او یک حس تزلزل‌ناپذیر از تداوم و جاودانگی را بر جای گذاشت، فلسفه‌ای که هر زمان‌سنج را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد تا برای همیشه باقی بماند. روح او همیشه زنده است. او جاودانی و ابدی است.

تاریخچه برند رولکس

هانس ویلسدورف بنیانگذار برند رولکس

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fill out this field
Fill out this field
Please enter a valid email address.
You need to agree with the terms to proceed

Menu