اثر مشاور برندسازی و آژانس برندینگ در تدوین استراتژی

مشاور برندسازی

برندهای بزرگ دارای سیستم مدیریت پیچیده ای هستند، اما اغلب تمایل دارند تا با و مشاور برندسازی همکاری مشترک با تیم های کوچک منسجم، از طرف مشاور و آژانس های منتخب اداره شوند.

برندسازی همواره به منزله ی سرمایه گذاری برای شرکت هاست و شامل فرآیندی گام به گام می شود. عمق این فرآیند وابسته به پروژه ی مربوطه و بودجه تعیین شده است.

مسلما شناخت بازاری که برند در آن به فعالیت مشغول است و همچنین شناخت مخاطب، برای هر برندی ضروری می باشد. پژوهش در مورد بازار و تحلیل این پژوهش اغلب در آغاز هر یک از پروژه های برند و به یاری مشاور برندسازی انجام می شود.

این کار توسط گروه های متمرکز و آزمون های بازار قابل اجراست. هدف از انجام اغلب این پژوهش ها، پشتیبانی از تصمیمات استراتژیک و شناخت کامل از بازار است.

مشاوره برندسازی

با انجام پژوهش می‌ توان به اطلاعات خامی دست یافت که بسته به سفارش مشتری، منجر به شناخت سلیقه و واکنش مخاطبان نسبت به محصولات، خدمات، نام ها و نشانه ها می شود. نتایج پژوهش باید برای برنامه ریزی، طراحی و نیز توسعه خلاقه برند به کار گرفته شود. هر خروجی خلاقه ای باید با پژوهش اولیه مورد مقایسه قرار گیرد تا نسبت به دسترسی برند به مخاطبان اطمینان حاصل شود.

مراحل زیر قابلیت های لازم برای توسعه برند را به اجمال بازگو می کند. این مراحل شامل خلق برندهای جدید و همچنین تازه و بروز کردن برندها می باشد.

مشاور برندسازی و تدوین استراتژی برند

استراتژی برند برای تعیین نحوه اداره برند ضروری است. استراتژی برند را می توان از درون یک شرکت هدایت کرد و یا آنکه با همکاری یک آژانس یا مشاوران برند به انجام رساند.

به عنوان یک الگوی کلی، خلق استراتژی برند اغلب به کمک مشاور برند یا آژانس برندسازی صورت می گیرد. استراتژی اغلب به جزییات حوزه هایی همچون شناخت مخاطبان برند و بازار برند می پردازد و نیز باید منجر به تکمیل چهره برند شود.

اجرای امور خلاقه: نام گذاری و لوگو

استراتژی در مرحله توسعه برند حضور دارد که شامل خلق چهره و احساس برای برند است و لحن برند و نیز لوگو و نام را در برمی گیرد. بازسازی کامل برند می تواند جان تازه ای به آن ببخشد و آن را امروزی کند.

این مرحله توسط تیم برندسازی و طراحان و کپی رایترهای آن تیم انجام می‌شود.

اجرای پروژه های خلاقه: تبلیغات و حضور در فضای دیجیتال

پروژه های اجرایی برند توسط تیم های مشاور برندسازی و آژانس های برندسازی انجام می شود. مشاور برند همچنان نقشی بسیار مفید در اجرای برنامه های برند بر عهده دارد و اغلب به صورت بلندمدت با شرکت ها همکاری می کنند.

در بسیاری از موارد آژانس های تبلیغاتی اجرای برنامه های برند –آنچه بر روی بیلبوردها، در تلویزیون و به صورت چاپ شده قابل مشاهده است – را در تصاحب خود دارند.

آژانس های طراحی اغلب نقش کلیدی در فرآیند اجرا دارند و آژانس های طراحی کوچک بسیاری هستند که کل عملیات اجرایی برند را، از طرح اولیه تا شکل گیری نهایی، به انجام می رسانند.

برخی از این آژانس ها در اجرای آنلاین برند، که می تواند شامل ترجمان کامل برند در فضای دیجیتال باشد تخصص پیدا می کنند.

اجرای آنلاین بر طبق استراتژی برند و در طی یک فرآیند خلاقه صورت می گیرد تا معلوم شود که برند باید چگونه در فضای آنلاین احساس و دیده شود و به اطلاع برسد.

اطلاع رسانی در مورد برند

بخش مهمی از عملیات اجرایی برند، تعیین بهترین راه برای اطلاع رسانی در مورد آن است. آژانس های برندسازی باید نقش کلیدی در این میان داشته باشند، که این امر با شکل گیری یک برنامه اطلاع رسانی برای حضور دائم برند ممکن می شود.

برخی از مشاورهای روابط عمومی هم در این حوزه تخصص پیدا می کنند. استراتژی اطلاع رسانی باید هم کارکنان شرکت ها را شامل شود و هم به اجرای پروژه های آگاهی رسانی در خارج از فضای شرکت ها بپردازد.

توانایی کار گروهی مشاور برندسازی

اصطلاح بازاریابی قادر نیست به خوبی بیانگر روش های گوناگون حمایت از خلق و اجرای برند باشد. ممکن است مشاورانی با تخصص های گوناگون در حوزه برند به مشارکت بپردازند، که این ممکن است به معنای ایجاد، گسترش یا تداوم برند باشد.

از آنجایی برندینگ امروزه با بسیاری از رشته ها در ارتباط است، گاه ممکن است عملکرد مشاوران گوناگون با یکدیگر تداخل پیدا کند، مثلا مشاوران یا آژانس های تبلیغاتی خدمات دیجیتال ارائه دهند و یا مشاوران روابط عمومی به ارائه خدمات برندینگ بپردازند.

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • thnaks alot
  it was very good for me

  پاسخ
 • Hey there, I just found your site, quick question…

  My name’s Eric, I found ravinkhosravi.com after doing a quick search – you showed up near the top of the rankings, so whatever you’re doing for SEO, looks like it’s working well.

  So here’s my question – what happens AFTER someone lands on your site? Anything?

  Research tells us at least 70% of the people who find your site, after a quick once-over, they disappear… forever.

  That means that all the work and effort you put into getting them to show up, goes down the tubes.

  Why would you want all that good work – and the great site you’ve built – go to waste?

  Because the odds are they’ll just skip over calling or even grabbing their phone, leaving you high and dry.

  But here’s a thought… what if you could make it super-simple for someone to raise their hand, say, “okay, let’s talk” without requiring them to even pull their cell phone from their pocket?

  You can – thanks to revolutionary new software that can literally make that first call happen NOW.

  Talk With Web Visitor is a software widget that sits on your site, ready and waiting to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know IMMEDIATELY – so that you can talk to that lead while they’re still there at your site.

  You know, strike when the iron’s hot!

  CLICK HERE http://www.talkwithwebvisitors.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

  When targeting leads, you HAVE to act fast – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later is huge – like 100 times better!

  That’s why you should check out our new SMS Text With Lead feature as well… once you’ve captured the phone number of the website visitor, you can automatically kick off a text message (SMS) conversation with them.

  Imagine how powerful this could be – even if they don’t take you up on your offer immediately, you can stay in touch with them using text messages to make new offers, provide links to great content, and build your credibility.

  Just this alone could be a game changer to make your website even more effective.

  Strike when the iron’s hot!

  CLICK HERE http://www.talkwithwebvisitors.com to learn more about everything Talk With Web Visitor can do for your business – you’ll be amazed.

  Thanks and keep up the great work!

  Eric
  PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – you could be converting up to 100x more leads immediately!
  It even includes International Long Distance Calling.
  Stop wasting money chasing eyeballs that don’t turn into paying customers.
  CLICK HERE http://www.talkwithwebvisitors.com to try Talk With Web Visitor now.

  If you’d like to unsubscribe click here http://talkwithwebvisitors.com/unsubscribe.aspx?d=ravinkhosravi.com

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست